Biz Meyhaneciliği Çok Seviyoruz!


Biz Meyhaneciliği Çok Seviyoruz!

Tam 18 yıl oldu. Yola çıkarken kendi  taleplerimize uygun bir meyhane hayal etmiştik. Çok da büyük kurgulara gerek yoktu; temizlik, geleneksel mezeleri aslına en uygun tariflerle yapmak, iyi malzeme kullanmak, istikrarlı olmak, mesafeli bir samimiyetle iyi hizmet, her koşulda dürüst olmak, müşteriden yana davranmak…

Ana hatlarıyla yol haritamız buydu. Karşılığını da hemen almaya başladık. Cibalikapı Balıkçısı’nın adı marka haline geldi. Talep üzerine ikinci şubemizi Moda’ya, geçen yıl da üçüncü şubemizi Batı Ataşehir’e açtık.

Geleneksel İstanbul meyhanelerinin devamı olarak tanımlamıştık kendimizi. Mümkün olduğunca iyi yanlarını alarak tabii. Erkek egemen meyhane olmaktan kaçındık, kadın müşterilerimizin de gönül rahatlığıyla geldiği yer olduk. Adap, saygı bilmeyenleri barındırmadık.

Mutfağımızı ve malzeme kalitemizi sürekli geliştirdik. Bütün ürünlerimizi en iyisi neredeyse oradan tedarik ettik, fiyattan önce malzeme kalitesine odaklandık. Yerel ve yerinden malzemeye odaklandık.

El yazması kitaplardan ya da seyahatlerimizden yeni tarifler keşfettik, uyguladık.

Onuncu yılımızda da bütün tariflerimizi bir araya getirip kitaplaştırarak paylaştık. İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan “Cibalikapı Balıkçısı’ndan” adlı kitabımızın Türkçesi 4, İngilizcesi 2 baskı yaptı. “Sırlarınızı paylaşmaktan korkmuyor musunuz?” diyenlere de cevabımız, “Mümkünse daha iyisini yapmak için rekabet edelim” oldu.

Tam 18 yıl oldu. Hala hobimiz gibi yapıyoruz işimizi. Hala kendimizi geliştirmeye, daha iyisini yapmaya, daha iyi hizmet üretmeye çalışıyoruz.

Biz meyhaneciliği çok seviyoruz.